HISTORY IN THE MAKING

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

HISTORY IN THE MAKING

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Sam Oct 10, 2015 7:31 pm

Rezumarea primului mesaj :

Azi dimineata in apropiere de gara din Ankara , s-au produs 2 explozii - se pare sinucigasi- care au vizat o demonstratie pasnica...Sunt zeci de morti , insa de la ora la ora numarul creste ...http://www.ziare.com/international/turcia/atentat-terorist-la-ankara-cel-putin-20-de-morti-si-sute-de-raniti-stare-de-urgenta-in-turcia-live-1386838

''Some may wish never to be born
Wastin' the dawn
Like a rose growin' from the Christ's thorn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Re: HISTORY IN THE MAKING

Mesaj Scris de JIL la data de Mier Oct 14, 2015 9:53 pm

mihaela a scris:Da..stiu m-am exprimat gresit..cati consumatori am avut,asa sa nu fiu rautacioasa si sa nu spun cuvinte jicnitoare,tu ce ma sfatuiesti..continuu cu tuica sau ma opresc..? laught laught
un paharel...hai doua... vin
..mai mult strica.....si la frumusete limba

JIL
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela la data de Mier Oct 14, 2015 9:55 pm

Doamne..dintr-un paharel doua imi canta cucu..

mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum Oct 18, 2015 10:10 am

CRIZA REFUGIAŢILOR. Ungaria a închis graniţa cu Croaţia şi se pregăteşte să blocheze frontiera cu Serbia

Decizia fusese anunţată în cursul serii de vineri de Peter Szijjarto, ministrul ungar de Externe, după o întâlnire a cabinetului de securitate naţională convocată de premierul ungar, Victor Orban. Oficialul a precizat că Guvernul ungar va lua măsuri similare şi în ceea ce priveşte frontiera cu Serbia.
Szijjarto a adăugat că ambasadorul Croaţiei în Ungaria şi miniştrii de Externe ai ţărilor învecinate au fost informaţi despre decizia Guvernului ungar de a închide frontiera cu Croaţia.
restul aici

,,Amintește-ți uneori că pe jumătate ești apă. Când nu poți depăși un obstacol, curgi pe lângă el, ocolește-l și mergi mai departe, așa cum face apa.''
              Margaret Atwood (1939 -    )
Donna
Fondator forum
Fondator forum

http://forumulalbastru.forumer.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 10:11 am

Un singur cuvant am pentru acest articol , pentru unguri si pentru Orban : RESPECT !

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum Oct 18, 2015 10:15 am

Exact aşa gândesc şi eu!! Are curajul de a-şi apăra ţara, cetăţenii de invazia asta care mie una îmi cam miroase...
Şi mai presus de orice, are curajul de a da cu flit idioţilor din UE care mai şi fixează ,,cote de refugiaţi''!! De când sunt nu am auzit tâmpenie mai mare!!

,,Amintește-ți uneori că pe jumătate ești apă. Când nu poți depăși un obstacol, curgi pe lângă el, ocolește-l și mergi mai departe, așa cum face apa.''
Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 10:18 am

Infectia aia de jidan George Soros zicea de curand ca Europa este OBLIGATA sa primeasca anual o cota de aproximativ 1 MILION refugiati ! Pai refugiatii asta si reprezinta Donna , un imens CAL TROIAN ! Asta se urmareste in cercurile inalte distrugerea civilizatiei albe prin mixarea cu elemente africane sau din Orientul Mijlociu. Deja e certitudine ca de ex. belgienii vor deveni in max. 20 de ani minoritate in propria tara....pentru ca nu doar numarul imigrantilor e mare dar si sporul lor natural e fabulos comparativ cu al nativilor, asa ca....inca o data respect Orban !

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum Oct 18, 2015 10:22 am

Da, e un început al îngenuncherii valorilor noastre aşa cum le ştim, ca să nu mai vorbim de tot ceea ce va deriva de aici...
Nu pot uita replica unui nene dintr-un talkshow, care îi spunea moderatoarei: ,,Doamnă, uitaţi-vă la mine, peste câţiva ani nu veţi mai putea purta cruciuiţa aceea la gât pentru că va fi considerată o ofensă la adresa celor de religie musulmană!

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 10:26 am

Eu cred ca se vor forma grupari paramilitare....deja in Germania se pare ca pasivitatea a cam luat sfarsit. Merkel este huiduita cam peste tot si exista dovezi ca intreaa clasa de mijloc germana se indreapta catre Dreapta...si mi se pare o evolutie fireasca a lucrurilor...

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela la data de Dum Oct 18, 2015 10:34 am

Eu nu înțeleg un lucru..de ce nu intervine ,,Nato,,să facă ordine în țară ăstora să nu mai fugă din țară lor?voi ce credeți va începe al 3-lea război mondial..?

Zambeste...maine va fi o zi ce inima iti va incalzi  inima
Te am si te mai vreau pupicili
mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 10:37 am

Mihaela. lucrurile sunt infinit mai complicate de atat...ar fi fost excelent sa fie asa de simplu....Nu ca nu se poate, nu se vrea sa se intervina...

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela la data de Dum Oct 18, 2015 10:41 am

Pai și noi Europenii de ce să ne putem pielea în saramură...?oare neamtul asta ce îl avem președinte ce se plimba ca vodă prin lobodă,nu gândește..?

mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 10:42 am

Sunt jocuri de interese la un nivel pe care noi nici macar nu-l banuim, Mihaela...se pare ca se doreste distrugerea sistematica a rasei albe...ma rog, asta-i parerea mea

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela la data de Dum Oct 18, 2015 10:46 am

Poate tu ești mai informat ca mine...domina ăștia ca nr ,nu...?

mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 10:50 am

Este ca si cum cineva vine in casa ta , intial ca si oaspete...si ajunge incet-incet proprietar , ba te mai si da afara din casa....cam asa stau lucrurile....

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum Oct 18, 2015 11:10 am

Da, e un exod fără precedent în lumea civilizată..de acord, războiul e o plagă, da au mai fost războaie, au mai fost refugiaţi, dar nu aşa...
Uitaţi-vă ce lasă în urma lor, exact ca nişte haite care merg la prădat...vandalizează, nu va trece mult şi vom auzi şi de violuri poate...Doamne fereşte!
Ca să nu mai vorbim că săraci săraci, dar au smartfoane şi se organizează imediat pe reţelele sociale!! Părerea mea e că li s-au oferit nişte sume de bani pentru a face ceea ce fac...

Ultima editare efectuata de catre Donna in Dum Oct 18, 2015 11:23 am, editata de 1 ori

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaela la data de Dum Oct 18, 2015 11:14 am

E tragic...pe mine ma depaseste situatia asta

mihaela
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Dum Oct 18, 2015 11:20 am

Pai violuri exista deja...ma rog, vorbesc de tarile vestice...un sfert dintre sudeze au fost violate cel putin o data...Nu stiu daca am mai postat aici, dar e un caz al unei jurnaliste olandeze , mare feminista Smile care a fost violata sistematic de catre un grup de talibani si cand s-a intors din Olanda a zis ca ...I-A PLACUT Smile)) Eu am o o teorie conform careia societatea occidentala s-a dezvoltat datorita pozitiei femeii in societate siva sucomba tot datorita ei. Mesajul femeii albe fata de masculii propriei specii e unul dual : doreste egalitate si respect insa ea insasi nu-si mai respecta sotul sau membrii propriei rase....Tot intr-un sondaj in Suedia la intrebarea ce mascul ati dori in viata ? Smile)) sau ceva de genu' suedeele au raspuns peste 80 % cam asa...as vrea un suedez sa-mi intemeiez o familie pt c este serios si familist dar ca si amant un grec , italian sau alt creol Smile) Femeia alba a devenit un fel de NOD GORDIAN....oficial cere sa fie dezlegata, deslusita dar in umbra isi doreste sa fie taiata cu sabia , la cat se poate de ''la figurat'' desigur...Smile

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum Oct 18, 2015 11:30 am

Lumea a ieşit demult din matca ei...şi e într-o continuă facere şi prefacere...
Eu una vreau doar liniştea în care să îmi pot creşte copiii, şi evident liniştea de a putea câştiga banii necesari pentru asta...
Prpbabil că atunci când standardul de viaţă e la plus infinit, ca în Suedia, unde şi viziunea asupra sexualităţii şi a rolului femeii e ...un pic diferită faţă de cea cu care suntem obişnuiţi, poate că atunci zic, şă ai şi astfel de nevoi...subliminale! Dar când întreaga ta energie e conecentrată pe supravieţuire, mă îndoiesc că îţi mai arde de....

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mier Oct 21, 2015 3:14 pm

Cea mai bună ştire pe care am auzit-o de ceva vreme încoace!!

Ion Iliescu, urmărit penal în dosarul mineriadei pentru infracţiuni contra umanităţii
Fostul preşedinte Ion Iliescu este urmărit penal în dosarul mineriadei din iunie 1990, pentru infracţiuni contra umanităţii, respectiv reprimarea violentă a manifestaţiei din Piaţa Univeristăţii, urmată de moartea a patru persoane şi rănirea altor trei, au declarat oficiali din Parchetul ICCJ.
Oficiali din Parchetul instenţei supreme au declarat pentru MEDIAFAX că în dosarul mineriadei a început urmărirea penală împotriva fostului preşedinte Ion Iliescu, iar acestuia i s-au adus la cunoştinţă acuzaţiile, pentru infracţiuni contra umanităţii, respectiv pentru reprimarea violentă a manifestaţiei din Piaţa Universităţii, din 13 iunie 1990.
Aceleaşi surse au declarat pentru MEDIAFAX că Ion Iliescu va fi chemat din nou la Parchetul instanţei supreme, în perioada următoare, pentru declaraţii în acest dosar.
Ion Iliescu a fost citat, miercuri dimineaţă, la Parchetul instanţei supreme, unde a stat aproximativ o oră.
El nu a făcut declaraţii nici la intrarea, nici la ieşirea din sediul Parchetului.
La ora transmiterii acestei ştiri, la Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie (PICCJ) este audiat în continuare fostul şef al SRI Virgil Măgureanu.
Parchetul ICCJ a anunţat începerea urmăririi penale în dosarul mineriadei, pe numele unor persoane, pentru infracţiuni contra umanităţii, respectiv pentru reprimarea violentă a manifestaţiei din Piaţa Universităţii, din 13 iunie 1990, soldată cu decesul a patru persoane şi rănirea altor trei.
Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie arată miercuri, într-un comunicat de presă, că procurorii militari continuă ancheta în dosarul 47/P/2014 privind evenimentele din 13-15 iunie 1990, cunoscut ca dosarul "Mineriadei", ca urmare a ordonanţei procurorului general al PICCJ de infirmare a soluţiei şi confirmarea ordonanţei de către judecătorul de cameră preliminară din instnaţa supremă.
În acest dosar, prin ordonanţa din 16 octombrie 2015, procurorii militari au dispus schimbarea încadrării juridice şi efectuarea în continuare a urmăririi penale pentru infracţiuni contra umanităţii, prevăzută de articolul 439 alineatul 1 literele a, g şi j din Codul penal, constând în reprimarea violentă a manifestaţiei din Piaţa Universităţii din dimineaţa zilei de 13 iunie 1990, soldată cu decesul a patru persoane şi rănirea prin împuşcare a altor trei, precum şi vătămarea corporală şi lipsirea de libertate a aproximativ 1.000 de persoane în zilele de 14 şi 15 iunie 1990, ca urmare a atacului violent declanşat de către muncitori din unele centre industriale şi bazine carbonifere din ţară, a precizat PICCJ.
Prin aceeaşi ordonanţă s-a dispus extinderea urmăririi penale cu privire la participarea altor persoane la săvârşirea acestor fapte.
"În perioada următoare vor fi audiate persoanele faţă de care s-a dispus efectuarea în continuare a urmăririi penale sub aspectul săvârşirii infracţiunii contra umanităţii prev. de 439 lit. a, g şi j din Codul penal şi care la data evenimentelor deţineau funcţii de conducere la nivelul structurilor civile şi militare ale statului, precum şi în cadrul unor unităţi economice", a precizat sursa citată.
Instanţa supremă a confirmat, pe 9 martie, decizia procurorilor Parchetului Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie de redeschidere a urmăririi penale în dosarul mineriadei din 13-15 iunie 1990, în anchetă fiind vizate circumstanţele în care au fost rănite mai multe persoane, în timpul evenimentelor care au avut loc la Bucureşti.
În 5 februarie, Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a infirmat rezoluţiile de neîncepere a urmăririi penale în cazul evenimentelor din iunie 1990.
Parchetul instanţei supreme arăta, într-un comunicat de presă remis MEDIAFAX, că procurorul general al României, Tiberiu Niţu, a dispus infirmarea a trei rezoluţii de neîncepere a urmăririi penale din anul 2009, care au legătură cu Mineriada din 1990, precum şi redeschiderea urmăririi penale în acest caz.
"În cauza ce formează obiectul dosarului penal nr. 47/P/2014, privind circumstanţele în care, în cadrul evenimentelor produse în municipiul Bucureşti, în perioada 13-15 iunie 1990, s-a produs decesul sau rănirea prin împuşcare a mai multor persoane, prin referatul din data de 22 ianuarie 2015, procurorii din cadrul Secţiei parchetelor militare au propus infirmarea parţială a rezoluţiei nr. 175/P/2008 din 17 iunie 2009 a Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie - Secţia de urmărire penală şi criminalistică, şi redeschiderea urmăririi penale în această cauză, precum şi infirmarea rezoluţiilor nr. 7335/3341/II/2/2009 din 25 august 2009 şi 7301/3419/II/2/2009 din 03 septembrie 2009 ale procurorului şef al Secţiei de urmărire penală şi criminalistică", preciza sursa citată.
Cercetările în cazul Mineriadei din 13-15 iunie 1990 au fost astfel reluate, după 25 de ani de la evenimente, perioadă în care au fost emise mai multe decizii de neîncepere a urmării penale, unele victime ajungând să fie despăgubite la CEDO în absenţa unei hotărâri judecătoreşti în ţară.

http://www.zf.ro/

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Lun Oct 26, 2015 5:57 pm

http://www.identitatea.ro/femeia-in-rochie-albastra/

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Lun Oct 26, 2015 5:58 pm

un articol genial si o fotografie de exceptie..

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Lun Oct 26, 2015 8:59 pm

Într-adevăr, cutremurător....!!!

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de DeusInMachina la data de Vin Oct 30, 2015 11:34 am

http://www.cunoastelumea.ro/stupefiant-refugiatii-refuza-case-de-lux-in-suedia-cica-sunt-prea-rustice/

Wastin' the dawn
Wastin' the dawn''
DeusInMachina
Forumist albastru
Forumist albastru

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Vin Oct 30, 2015 2:42 pm

M-au apucat nişte nervi văzând titlul că nu citesc mai departe...!! da nişte nervi!! Asta ne mai lipsea, hoarde de nespălaţi care să distrugă şi bruma de civilizaţie existentă aici...că în alte părţi au mai mult de distrus...
De parcă ţiganii noştri nu ne erau destul...Şi credeţi-ma că nu am nimic cu ăia cre se ţin de treabă, dar când văd alţii care atacă, fură, înjură pe stradă şi nimeni nu le face nimic mă ia de nervii capului!! mind mind mind

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mar Noi 03, 2015 3:01 pm

REÎNCEP PROTESTELE! Mesajul tulburător cu care oamenii sunt chemați la protest pe mâine (marți) pentru a cere demisia lui Piedone: ”Tatăl meu, operat de cancer, cu amputație, pace maker pe inima, un ultim picior alb, cu perfuzii făcute zilnic, diabet și glaucom abia mai respiră. (...) Noaptea trecută se sufoca. Implorat să accepte un drum la spitalul de Urgență știți ce a spus? “Nu merg nicăieri. Copiii ăia au nevoie de medici și medicii sunt puțini. Nu vreau să le ocup eu patul.” Mama stiți ce mi-a spus azi? Că ne ardeți copiii de vii. Dacă nu în maternități, în cluburi. Pe cine dați voi vina NU mă interesează. Eu pe voi dau vina. Și sunt gata să mor ca să vă dau jos. Pe toți!”.
Pentru mâine s-a anunțat protest și la Brașov, iar pe Facebook se poartă discuții pentru ziua și ora unui protest de amploare la sfârșitul săptămânii
.
http://www.romaniacurata.ro/mobilizare-demisia-piedone-pro…/

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mier Noi 04, 2015 8:28 am

Lucian Mindruta

13 ore · București · editat · 

Cine sunt cei din strada?

Sunt Romania care isi ia singura ce-i refuza toata lumea: dreptate!

Sunt Romania care s-a decis sa nu moara in patul ei, sufocata de perna unei clase politice incropite din chelneri si hoti, din turnatori si prosti, din jeguri spalate si din vorbe goale si uscate.

Cine sunt, astia din strada? Sunt, cateva ore, si Guvernul si Opozitia, si Parlamentul si presedintele, si Securitatea si Anarhia.
Astia sunt tot ce avem mai bun si mai sincer, mai naiv si mai puternic.
De asemenea, astia sunt doar cei care ies primii.
Astia, dragilor care nu va temeti de nimeni si nimic, sunt doar primii.
Nu uitati.
Doar primii.

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Dacă vă pasă... Foto: Radu Fabian

Mesaj Scris de Donna la data de Mier Noi 04, 2015 9:32 am

Donna
Fondator forum
Fondator forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus